Цінними паперами називаються документи, що засвідчують майнові права. Будь-яка форма передачі таких прав може здійснюватися виключно за їх пред'явленням. Аби ділова операція пройшла успішно, важливо мати вірогідні відомості про вартість об'єкта, тому оцінка цінних паперів є важливою та складною процедурою під час визначення ринкової ціни компанії. До документів, що розглядаються, належать: облігації, акції, векселі, ощадні або депозитні сертифікати.
Необхідність визначення ринкової вартості таких цінних паперів пов'язана з діяльністю бізнесу на міжнародному ринку. Ефективним інструментом залучення інвестицій є розміщення акцій, облігацій та інших цінних паперів на фондових ринках і біржах.
Необхідність процедури оцінки цінних паперів також може виникнути під час наступних операцій:
- під час здійснення угод щодо їх купівлі - продажу;
- при реструктуризації підприємства;
- при внесенні цінних паперів до статутного капіталу іншої юридичної особи;
- під час визначення вартості застави під час кредитування;
- під час передачі цінних паперів у довірче управління;
- визначення поточної ринкової вартості компанії та її активів.
Під час оцінки пильна увага приділяється категорії даного документу. Що ж до критеріїв, які впливають на вартість, то ними є ліквідність, можливість невиконання чи неповного виконання прийнятих зобов'язань, ступінь котирування біржі.
Цінні папери розглядаються як предмет торгу та водночас як певна форма капіталу. Однак це не матеріальні товари, їхня ціна визначає вартість прав, які вони надають власнику, а саме:
- отримання та величина дивідендів;
- можливість участі в менеджменті підприємства.
Моя команда проводить оцінку цінних паперів на ринку вже понад 10 років. Співробітники виконають ретельний і повний аналіз прав власника цінних паперів і вартості таких прав. Попри широкий спектр різновидів цінних паперів, спеціалістами підприємства використовуються різні методики оцінки. Також проводиться оцінка державних цінних паперів та оцінка інвестицій.