РЕКОМЕНДАЦІЇ ОЕСР З ТРАНСФЕРТНОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ
Говорячи про трансфертне ціноутворення, необхідно згадати й про Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Цей орган є міжнародною організацією, діяльність якої спрямована на встановлення принципів вільної ринкової економіки. Сьогодні до неї входить 37 країн, більшість з яких є членами Європейського Союзу.

У цій статті я підготував інформацію про те, які існують рекомендації ОЕСР щодо трансфертного ціноутворення. Цікаво? Тоді читайте далі.

Що таке ОЕСР?

Організація економічного співробітництва та розвитку — це спеціальні збори, в яких беруть участь уряди низки країн-учасниць з метою вирішення питань, пов'язаних із боротьбою з різними аспектами глобалізації. Крім того, ОЕСР надає певні рекомендації для країн з метою покращення діяльності, пов'язаної із ТЦУ.

Керівництво ОЕСР з ТЦУ

Видавництво ОЕСР охоплює різноманітну статистичну інформацію, порівняльні дані, а також конвенції, стандарти та керівництва. Особливу увагу необхідно приділити останньому, оскільки саме в цьому нормативно-правовому акті містяться рекомендації для країн-учасниць щодо використання принципу «витягнутої руки» під час контрольованих операцій.

Світова економіка потребує особливого контролю над здійсненням трансфертного ціноутворення. Контролюючі податкові органи прагнуть до того, щоб оподатковувані доходи навмисне не виводилися з їхньої юрисдикції, а платники податків, зі свого боку, не уникали подання звітності. Крім того, платники податків також бажають досягти спільної згоди щодо принципу «витягнутої руки», адже у випадку, коли між двома країнами-резидентами виникають спірні питання, платникам податків доводиться звертатися до подвійного оподаткування. Саме тому було розроблено загальні рекомендації щодо вищезгаданого принципу, які дають змогу збалансувати економічні відносини між країнами-учасницями ОЕСР.

Одне з найпоширеніших питань — коли і як з'явився цей документ. Керівництво ОЕСР з ТЦУ — це один зі Звітів ОЕСР, а саме «Трансфертне ціноутворення та транснаціональні компанії», складений у 1979 році. Звичайно, цей Звіт був певним чином видозмінений та оформлений у вигляді Керівництва.

Офіційно нормативно-правовий акт було затверджено у 1995 році: 27 червня Комітетом з фіскальних питань і 13 липня Радою Організації економічного співробітництва та розвитку. З того часу рекомендації неодноразово оновлювалися та були доповнені новими нормами. Проте суть залишилася первинною.

Одні з останніх змін здійснено у 2010 році. Тоді здебільшого було переглянуто Розділи I, II та III, а саме: додано нові положення, які сьогодні регулюють вибір найбільш ефективного методу ТЦУ, їх практичне використання та здійснення аналізу на сумісність. Також у 2010 році було складено новий Розділ IX. Його суть полягає у регулюванні норм, що зображають фактори ТЦУ під час реструктуризації підприємства. Відповідно, всі інші розділи цього Посібника були змінені або доповнені так, щоб усі норми відповідали вищевказаним нововведенням.

Спеціалісти нашої компанії готові надати допомогу в підготовці Документації з трансфертного ціноутворення. Залишайте заявку на сайті, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.




Залишилися питання?
Зв'яжіться з нами прямо зараз, і ми відповімо на всі питання!